Korotan in Fužinar zmagala

V četrtem krogu 3.SNL vzhod sta bila oba koroška kluba uspešna. Tako Korotan kot Fužinar sta zmagala, kar je za oba prva zmaga v novi sezoni. Prevaljčani so na Prevaljah premagali Šmartno 1928 z 2:0, Ravenčani pa prav tako na domačem igrišču na Ravnah Krško Posavje z 2:1. Korotan se je prebil na deseto mesto, ima štiri točke. Fužinar s tremi točkami ostaja trinajsti. Vodijo IBLO Podvinci z devetimi točkami, imajo pa še tekmo manj.

Korotan je na domačem igrišču zasluženo premagal Šmartno 1928.

Kakšnih 150 gledalcev je oba zadetka na tekmi videlo v drugem polčasu. V 48.minuti je bil uspešen Uroš Marinković, v 84.minuti pa je Žiga Krebs potrdil zmago Korotana.

Nekoliko bolj napeto je bilo na Ravnah, kjer je gostovalo Krško Posavje, ki je v prvih treh tekmah trikrat zmagalo.

Fužinar je v 21.minuti popeljal v vodstvo Klemen Ofič. V 47.minuti je izenačil Tomaž Zakrajšek. Ko je že kazalo, da bo ostalo pri neodločenem izidu, pa je Fužinarju zmago zagotovil Damjan Vukolić z golom v 90.minuti.

Zmagi za oba koroška kluba pomenita lep obet za naprej, dvig samozavesti pri igralcih in pa manjši pritisk na naslednji tekmi, ko bodo Ravenčani gostovali v Vidmu, Prevaljčani pa v Celju, kjer jih gosti Šampion. Obe tekmi bosta v nedeljo.