Korotan zmagal v Dravogradu, Fužinar in Radlje izpadla

Včeraj so bile odigrane tekme prvega predkroga nogometnega Pokala Pivovarne Union. Od štirih koroških klubov, ki so igrali včeraj, si je napredovanje zagotovil le Korotan, ki je zmagal v Dravogradu. Fužinar je izgubil na gostovanju v Limbušu, Radlje pa doma z Dobrovci. Peca bo v soboto gostovala v Cerkvenjaku, kjer se bo pomerila z Lenartom.

Koroški derbi v Dravogradu je bil odločen praktično že v 15.minuti, ko je Dejan Fink zadel za 2:0. Pred tem je v 3.minuti Nejc Mori popeljal Korotan v vodstvo. Tudi v drugem polčasu so bili Prevaljčani boljše moštvo, svojo prevlado na igrišču so kronali še z dvema zadetkoma. Med strelce sta se vpisala Blaž Kovač v 72. in Matic Pipuš v 84. minuti. Končni rezultat 4:0 za Korotan prikaže realno razliko v kvaliteti med obema moštvoma.

Strelec tretjega gola Blaž Kovač je takole ocenil tekmo: “Celotno tekmo smo imeli pod kontrolo, kljub temu, da smo spočili nekaj ključnih akterjev zaradi petkove domače prvenstvene tekme. Zdaj so vse naše misli usmerjene na Videm. Gremo plavi, gremo Korotan!”

Fužinar se je na gostovanje v Limbuš odpravil le s trinajstimi igralci, saj so včeraj igrali tudi mladinci v 1.SMNL. Ne eni ne drugi niso bili uspešni. Člani so z 2:1 izgubili z Marles hišami, za katere sta zadela Jan Pahernik v 78. in bivši igralec Fužinarja Mario Mika Rokavec v 90.minuti iz enajstmetrovke. Edini gol za Fužinar je dal Klemen Ofič v 80.minuti. Mladinci so visoko izgubili v Velenju, Rudar jih je premagal s 7:1.

Radlje so na domačem igrišču povsem razočarale, saj so izgubile s Premium Dobrovce kar s 13:0. Tokrat v moštvu domačih ni bilo razpoloženega igralca, rezultat pa je vseeno nekoliko presenetljiv in ne obeta nič dobrega pred začetkom prvenstva v 2. članski ligi MNZ Maribor.