Janja Garnbret je na OI v Parizu postala olimpijska prvakinja v kombinaciji športnega plezanja

Janja Garnbret je znova postala olimpijska prvakinja! Po olimpijskih igrah v Tokiju pred tremi leti je osvojila zlato medaljo tudi na letošnjih olimpijskih igrah v Parizu. Fenomenalna Korošica se je tako znova vpisala v listo olimpijskih zmagovalcev in zmagovalk ter potrdila svojo večletno dominacijo v športnem plezanju. Iskrene čestitke Janji Garnbret za ta veličasten uspeh!

Garnbretova je bila vodilna že po včerajšnjem, prvem dnevu tekmovanja. Zbrala je 84,4 točke. Druga je bila predstavnica ZDA Brooke Raboutou, ki je zbrala štiri desetinke točke manj. Na tretjem mestu pa je pristala Avstrijka Jessica Pilz, zbrala je 59,3 točke.

Današnji, drugi dan plezanja, je bil zelo napet. Najboljša je bila Japonka Mori Ai, ki je prišla skoraj do vrha. Zbrala je 96,1 točke, vendar ji s skupnim seštevkom točk 135,1 več kot do četrtega mesta ni uspelo.

Vse tri tekmovalke, ki so bile že po včerajšnjem delu na prvih treh mestih, so ohranila ta mesta. Bronasto medaljo je tako osvojila Jessica Pilz, skupno je zbrala 147,4 točke, srebrno pa Brooke Raboutou s 156,0 točkami.

Janja Garnbret je tudi drugi dan tekmovanja plezala odlično ter si s skupnim seštevkom 168,5 točke zanesljivo priborila zlato medaljo. Takoj po koncu tekmovanja so sledile solze sreče ter objemi s svojim trenerjem Romanom Krajnikom in člani spremljevalne ekipe, veselje po drugi zaporedni zlati olimpijski medalji je bilo seveda izjemno.