Fužinar na Ravnah izgubil, Korotan v Ljutomeru remiziral

Odigran je bil 10.krog v 3.SNL vzhod. Korotan je že včeraj remiziral v Ljutomeru, ravenski Fužinar pa je danes na Ravnah izgubil s Premium Dobrovci. Prevaljčani so se tako obdržali pri vrhu lestvice, Ravenčani pa so izgubili pomembne tri točke v boju za obstanek proti neposrednemu tekmecu.

Korotan je bil na gostovanju v Ljutomeru blizu vsem trem točkam. Prevaljčani so namreč povedli v 56.minuti, strelec je bil Andraž Bijol.

Ljutomer je uspel izenačiti v prvi minuti sodnikovega podaljška tekme, ko je enajstmetrovko uspešno realiziral Primož Panič, tekma se je končala z 1:1.

Točka v gosteh je seveda uspeh, žal pa ostaja grenek priokus, saj so bile na dosegu vse tri točke. Žal pa je bil sodniški kriterij pri dosojanju enajstmetrovk neenak.

Ravenčani so s porazom proti Premium Dobrovcami znova prišli v težek položaj, saj so jih sedaj gostje na lestvici prehiteli, tako da je za njimi le celjski Šampion.

Vsi trije goli so padli v prvem polčasu. Za goste je obakrat zadel Žan Kovačič, prvič v 8.minuti iz enajstmetrovke ter drugič v 17.minuti, znižal je Matic Kotnik v 20.minuti.

Fužinar v drugem polčasu kljub nekaterim priložnostim ni uspel izenačiti, tako da so se zmage z 2:1 veselili gostje.