Fužinar izgubil na Ravnah, Korotan v Martjancih

Odigran je bil tretji krog v 3.SNL vzhod. Oba koroška kluba sta izgubila, Fužinar na Ravnah, Korotan v Martjancih. Po treh odigranih krogih sta v vodstvu z devetimi točkami IBLO Podvinci in Krško Posavje. Korotan je dvanajsti z eno točko, Fužinar je še brez osvojene točke na trinajstem mestu. Brez točk so še Premium Dobrovce na zadnjem, štirinajstem mestu.

Fužinar tudi v tretji tekmi novega prvenstva ni uspel priti do ugodnega rezultata. Na Ravnah ga je premagal Avto Rajh Ljutomer s 3:1. Gostje so si že v prvem polčasu zagotovili lepo prednost dveh zadetkov. Prvi gol je dal Gašper Semenič v 13.minuti, v 30.minuti pa je Andraž Turinek zadel lastno mrežo. Ko je v Jure Kokol v 65.minuti povišal vodstvo gostov, je bila tekma odločena. Augusto Nicolas Cuevas je v 76.minuti dal častni gol za Fužinar, kaj več pa mladim ravenskim nogometašem do konca tekme ni uspelo narediti.

Korotan se tudi iz drugega letošnjega gostovanja vrača poražen. Domača Čarda Martjanci ga je premagala z 2:1. Vsi trije goli so padli v prvem polčasu. Domači so povedli v 22.minuti, zadel je Enej Meglič. V 26.minuti je izenačil Matic Turičnik. Patrik Žekš je v 32.minuti Čardo znova povedel v vodstvo. Prevaljčani so v drugem polčasu poskušali izenačiti, vendar jim to na težkem, neravnem igrišču ni uspelo.

V naslednjem krogu bo Korotan na Prevaljah gostil Šmartno 1928, Fužinar pa na Ravnah Krško Posavje. Obe tekmi bosta na sporedu v soboto ob 17.uri.