‘V Mariboru se počutim odlično’

Včeraj je bila odigrana druga finalna tekma 1.slovenske nogometne lige za naslov državnega prvaka med zmagovalcem 1.SNL U15 zahod in vzhod. Pomerila sta se zmagovalca lig Domžale in Maribor. Tekma se je končala z 1:1, državni prvak pa je postal Maribor, ki je prvo tekmo dobil z 2:0. Velik del za naslov ima tudi Črnjan Gal Napečnik, ki je na prvi tekmi zadel za vodstvo Maribor. Mladi Črnjan je prve nogometne korake napravil v domačem klubu NK Peca, kasneje je v 1.SNL U15 igral za Fužinar, od lani pa je član Maribora. Pred njim je lepa nogometna prihodnost. Ob velikem uspehu mu seveda čestitamo, za naš portal pa je povedal naslednje:

“V Mariboru se počutim odlično, saj mislim, da sem zelo dobro napredoval, soigralci so me zelo dobro sprejeli. Prva tekma v Mariboru je bila zelo napeta in mi še posebej veliko pomeni, saj sem zadel za vodstvo 1:0, na koncu smo slavili zmago z 2:0. Druga tekma v Domžalah pa je bila še bolj napeta, saj so se nasprotniki še toliko bolj pripravili na nas. V prvem polčasu smo povedli z 0:1, nato so v drugem polčasu Domžalčani izenačili na 1:1, kar je bil tudi končni izid. Tako smo postali državni prvaki 1. slovenske nogometne lige U15. Moji cilji za naprej so, da bi igral v tujini in ob tem postal profesionalni igralec. Še posebej bi se rad zahvalil vsem trenerjem NK Peca, ki so me naučili prvih ‘brc’ z žogo in mi dali veliko nogometnega znanja.”