V 1.krogu nogometnega Pokala pivovarne Union Korotan naprej, Dravograd in Akumulator izpadla

V prvem krogu slovenskega nogometnega pokala Pivovarne Union so včeraj igrali trije koroški klubi. Korotan se je uvrstil v nadaljnje tekmovanje, Dravograd in Akumulator pa sta izpadla. Fužinar jutri igra prvenstveno tekmo z Aluminijem, zato je pokalna tekma s Taborom iz Maribora prestavljena za teden dni. V prvem krogu je prišlo do nekaj presenetljivih izidov. Največje presenečenje je gotovo poraz prvoligaša Gorice z nižjeligašem Vipavo.

Korotan je na Prevaljah zanesljivo premagal Malečnik. Za domače so zadeli Kahvedžić v 17., Mori v 20. ter Pipuš v 44. in K.Kovač v 59.minuti. Za goste je znižal Dobaj v 68.minuti.

Nogometaši Dravograda nadaljujejo s slabimi predstavami, tokrat so izgubili z ekipo Limbuš Pekre s 3:1. Po vodstvu domačih je za Dravograjčane še v prvem polčasu na 1:1 izenačil Podlesnik, domači pa so v drugem polčasu še dvakrat zadeli. Izpadel je tudi mežiški Akumulator, ki je doma izgubil z Dobrovci z 0:4.