Tomi Horvat zadel v Celovcu

Danes sta se v 3.krogu avstrijske nogometne Bundeslige zgornjega play offa v Celovcu pomerila domača Austria in Sturm iz Gradca. V ekipi gostov sta nastopila dva slovenska reprezentanta, Jon Gorenc Stankovič in Tomi Horvat. Gorenc Stankovič je igral celo tekmo, Horvat je odšel iz igre ob koncu tekme. Oba sta igrala zelo dobro. Gorenc Stankovič, ki je tudi kapetan ekipe, je na sredini igrišča odlično organiziral napade svoje ekipe ter dobil številne dvoboje v fazi obrambe. Horvat je v 63.minuti dal prvi gol za goste, nekaj minut prej pa je priigral enajstmetrovko, ki jo gostje niso izkoristili. Končni rezultat je bil 2:0 za Sturm, zmago je z golom v sodnikovem podaljšku potrdil Gazibegović. Dobre forme obeh reprezentantov bo gotovo zelo vesel tudi slovenski selektor Matjaž Kek. Naj spomnimo, da Slovenijo junija čakata dve težki tekmi v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024. Naša reprezentanca najprej gostuje na Finskem, nato pa igra v Ljubljani z Dansko.