Sedmo in deveto mesto koroških judoistov na kadetskem evropskem prvenstvu

Konec minulega tedna je v mestu Odivelas na Portugalskem potekalo kadetsko evropsko prvenstvo, na katerem je tekmovalo 404 judoistov in judoistk iz 40 držav. Barve Slovenije so zastopali kar trije koroški predstavniki, člani JK Acron Slovenj Gradec.
Najbolje se je odrezala Jevgenija Gajić, ki je v kategoriji do 57 kg osvojila 7. mesto. Na poti do uspeha je premagala predstavnice Italije, Belgije in Nizozemske, klonila pa je proti Finki in Portugalki, slednja je na koncu postala evropska prvakinja.
Drugi tekmovalni dan sta nastopila Ožbej Razgoršek v kategoriji do 90 kg in Maj Kavnik v kategoriji do 81 kg. Ožbej je žal izgubil že prvo borbo, Maj pa je z zmago in dvema porazoma prvenstvo zaključil na 9. mestu.