Rudar zmagal v šaleško-koroškem derbiju

V 28.krogu 2.SNL so nogometaši velenjskega Rudarja premagali Fužinar s 3:1. Tako so se Ravenčanom uspeli revanširati za jesenski poraz v Črni, ko je Fužinar tekmo dobil z enakim izidom. Rudar se je z današnjo zmago po nepopolnem 28.krogu prebil na tretje mesto, ima 49 točk. Fužinar je deveti z 36 točkami.

Na začetku tekme se je dvakrat izkazal vratar Fužinarja Maj Pavli. V 28.minuti pa je Fužinar povedel, zadel je Cene Kitek. Nato bi lahko Ravenčani svoje vodstvo tudi povišali, tik pred koncem polčasa pa so domači igralci uspeli rezultat preobrniti. V 43.minuti je najprej zadel Denis Tubić, v 45.minuti pa iz enajstmetrovke Filip Kosić.

V drugem polčasu bi lahko najprej izenačil Mateo Verunica, nekaj minut zatem je bil blizu zadetka tudi Anže Turičnik. Njegov strel z razdalje je domači vratar Kristijan Sekulić odbil v prečko.

Ko je Gašper Jovan v 79.minuti po hitrem protinapadu zadel za 3:1, je bilo jasno, da je zmagovalec odločen. Rezultat se do konca tekme ni spremenil.

V 29.krogu bo Fužinar na domagem igrišču igral proti Triglavu iz Kranja.