Rok Ažnoh iz Kotelj je postal svetovni mladinski prvak v smuku!

Rok Ažnoh (SK Branik) je danes senzacionalno osvojil naslov svetovnega prvaka v smuku. 20-letni Kotuljčan Rok Ažnoh je na mladinskem svetovnem prvenstvu v avstrijskem St. Antonu namreč v prvi disciplini, smuku, vse tekmece premagal prepričljivo, saj je Francoz Alban Elezi Cannaferina zaostal za njim pol sekunde, Švicar Livio Hiltbrand na tretjem mestu pa 82 stotink sekunde.

Rok je v St. Anton pripotoval z odlično popotnico. Spadal je v vlogo favorita, na dan tekme na mladinskem svetovnem prvenstvu pa je bil naravnost izjemen. Od starta do cilja mu je uspela izjemna vožnja. S številko 13 je enostavno drvel po progi in v cilju uro ustavil s časom 55,06, kar se je na koncu izkazalo za daleč najboljši čas tekmovanja. Ažnoh je prvega zasledovalca za seboj pustil natanko pol sekunde. Srebro je pripadlo Francozu Albanu Elezi Cannaferina. Tretji je bil Švicar Livio Hiltbrand, ki je za slovenskim šampionom zaostal 82 stotink. Nastopil je še en Slovenec. Nejc Zidarn je z zaostankom tri sekunde in tri desetinke dosegel 40. čas tekmovanja med 52. smučarji na startu. Za današnjo predstavo in zlato medaljo si Rok Ažnoh zasluži vse čestike!