Poročilo z Odprtega združenega državnega prvenstva iz Kranja

Za vikend je v Kranju potekalo Odprto združeno prvenstvo Slovenije v plavanju v 25m bazenih. Na prvenstvu so nastopali tudi plavalci in plavalke plavalnega kluba Fužinar. V disciplini 50m hrbtno je Nija Gerdej ponovno izboljšala svoj lastni rekord v kategoriji kadetinj in mladink. Nova rekordna znamka sedaj znaša 28,06.

Plavalke in plavalci Fužinarja so skupno osvojili 10 absolutnih zmag. Zmage so osvajale Janja Šegel (100 hrbtno, 200 hrbtno, 50 prosto, 100 prosto), Zara Podržavnik (800 prosto, 1500m prosto), Nija Gerdej (50m hrbtno) in ženske absolutne štafete na 4x100m mešano (Gerdej, Pšeničnik, Sekuti, Šegel), 4x100m prosto (Sekuti, Lajbaher, Gerdej, Šegel) in štafeta 4x200m prosto (Sekuti, Podržavnik, Kokot, Šegel).

Na stopničke so v absolutni kategoriji stopile še: Janja Šegel (2. mesto 50m hrbtno), Nija Gerdej (2.mesto 100m hrbtno in 200m hrbtno), Lana Kokot (2. mesto 800m prosto, 3. mesto 1500m prosto), Zara Podržavnik (2. mesto 400m prosto, 3. mesto 200m hrbtno) in Hana Sekuti (2. mesto na 200m prosto, 100m delfin in 200m delfin).
Med člani je poleg Janje Šegel na stopničkah stal še Anže Koroš, ki je bil dvakrat tretji.
Med mladinci in mladinkami je Nija Gerdej osvojila osvojila tri zlate medalje, Hana Sekuti je bila petkrat prva in enkrat druga, Lana Kokot je bila dvakrat najboljša mladinka, osvojila pa je še eno tretje mesto. Zmagala je tudi Neli Pšeničnik, ki je bila še trikrat tretja. Bronasto mladinsko medaljo pa sta osvojila tudi Maja Lajbaher in Žan Podržavnik. Vse mladinske ženske štafete (4x100m prosto, 4x200m prosto in 4x100m mešano) so bile zlate.

Med kadeti in kadetinjami so na stopničkah bili Zara Podržavnik, Kevin Verbole, Ula Košeljnik, Oskar Priteržnik in Marcel Metulj. Srebro je osvojila še kadetska ženska štafeta 4x200m prosto v postravi Košeljnik, Pori, Hlastan in Podržavnik.