Nuša Lužnik prvič do zlate medalje tudi v članski konkurenci

Minuli vikend je v Novem mestu in Domžalah potekalo državno dvoransko prvenstvo za člane in članice, ki so se ga udeležili atleti in atletinje Atletskega kluba Slovenj Gradec, ki so bili zelo uspešni že prvi dan, v soboto.
V teku na 400m je Maja Pogorevc z najboljšim rezultatom sezone le malenkost zaostala za Agato Zupin in zasluženo osvojila srebrno medaljo. To je uspelo tudi Emi Piki Raj, ki je že v prvem nastopu v članski konkurenci z odlično taktično predstavo v teku na 1500m pritekla do drugega mesta. Bronasto medaljo je v metu diska osvojila Nuša Lužnik (metavski del tekmovanja je potekal v Domžalah), ki je že na uvodu sezone disk zalučala 45.31m. V isti disciplini je tik pod stopničkami z metom dolgim 40.69 m tekmovanje presenetljivo končala tudi Leja Bricman .
Že v kvalifikacijah teka na 60m je odlično nastopil Filip Oiclj, ki se je z novim osebnim rekordom 6,97 zanesljivo uvrstil v veliki finale in tekmovanje končal na 6.mestu. Na 60 m je zelo dobro nastopila tudi Denisa Topler, ki je z rezultatom 7,92 le malenkost zgrešila nastop v velikem finalu in tekmovanje končala na 9.mestu. V moški tekaški konkurenci je najbolje nastopil Aleksej Klemenčič, ki je v samostojnem teku v drugi skupini tekačev na 1500m zanesljivo zmagal in osvojil skupno 7. mesto.
Dobro so nastopili še Lana Verhovnik (60m, 8.16), Urban Prošt (400m, 52.22) in Tjaša Mori (60m, 8.49).
Na ogrevanju pa sta se žal poškodovala oba najboljša skakalca kluba Aljaž Prednik in Jošt Pušnik.
Tudi drugi dan prvenstva so atleti in atletinje Atletskega kluba Slovenj Gradec nadaljevali z uspehi. Najbolj se je izkazala Nuša Lužnik, ki je v popolni konkurenci najboljših slovenskih metalk osvojila naslov državne članske prvakinje v suvanju krogle, z novim osebnim rekordom 13,71m. V isti disciplini je Leja Bricman z rezultatom 9,82 m tekmovanje končala na 8.mestu.
Znova je navdušila tudi Ema Pika Raj, ki je v teku na 800m, v zbirko svojih članski dosežkov dodala še eno bronasto medaljo. V sprintu na 60m z ovirami je Iza Navodnik z izvrstnim finalnim nastopom tekmovanje zaključila tik pod zmagovalnim odrom.
Tudi ostali tekači so v teku na 800m zelo dobro opravili s svojimi nastopi. Aleksej Klemenčič je osvojil 8.mesto, nove osebne rekorde pa so dosegli Blažun Žan, Lovro Kranjec in Eva Paradiž.
Dobro sta v teku na 200m nastopila še Filip Oiclj in Tjaša Mori ter Manca Pavlič v teku na 3000m.