Nuša Lužnik izpolnila normo za Balkansko prvenstvo U20, Ema Pika Raj za Evropsko prvenstvo U18

Prvi dan prvenstva Slovenije v dvorani za mlajše člane in članice U23 so se zelo izkazali tudi člani in članice Atletskega kluba Slovenj Gradec. Nuša Lužnik je z izjemnim metom v drugi seriji, ko je kroglo sunila do rekordne znamke 13.59m, zanesljivo premagala vso konkurenco in osvojila zlato medaljo. Nuša, ki bo 25. januarja v Beogradu nastopila na troboju članskih reprezentanc Slovenije, Srbije in Hrvaške, je s tem rezultatom izpolnila tudi normo za Balkansko prvenstvo U20, ki bo 4.februarja prav tako potekalo v Beogradu.
Do bronaste medalje in novega osebnega rekorda je na 1500m pritekel Aleksej Klemenčič, ki se zanesljivo vrača v staro formo, s katero si je lansko sezono pritekel tudi nastop na EP v krosu . Zelo dobro so nastopili tudi Verbovšek Anže, Oiclj Filip, Denisa Topler, Gaja Korošec in Tjaša Same. Denisa Topler in Gaja Korošec sta se uvrstili v finale A, najboljši dosežek pa je zabeležil Anže Verbovšek, ki je z novim osebnim rekordom le za 2 stotinki izpadel iz boja za najvišja mesta. Le mesto pod stopničkami je v skoku v daljino končal Jošt Pušnik, enak rezultat pa je v suvanju krogle dosegla tudi Lea Bricman.
Rezultati članov in članic U23:
ČLANI U23
3.mesto-Klemenčič Aleksej 2004 – 1500 m (4:09,31)-OR
4.mesto-Pušnik Jošt 2004 – Daljina (650 cm)
6.mesto-Prednik Aljaž 2004 – Daljina (591 cm)
9.meto-Verbovšek Anže 2003 – 60 m (7:01)-OR
10.mesto-Oiclj Filip 2003 – 60 m (7:04)
12.mesto- Prošt Urban 2004 – 400 m (52,16)
ČLANICE U23
1.mesto-Lužnik Nuša 2006 – Krogla (13.59 m)-OR
4.mesto-Bricman Leja 2004 -Krogla (9.94 m)
6.mesto-Topler Denisa 2003 – 60 m (7:96)
8.mesto-Korošec Gaja 2005 – 60 m (8:13)
12.mesto- Samec Tjaša 2005 (- 60 m (8:29)
15.mesto-Mori Tjaša 2004 – 400 m (69,95)
Prvi dan državnega prvenstva Slovenije za mlajše mladince in mladinke U18 so tudi mladinci in mladinke Atletskega kluba Slovenj Gradec odlično nastopili. Še posebej je navdušil nastop Eme Pike Raj, ki je v teku na 1500m osvojili 2.mesto in z novim osebnim rekordom tudi izpolnila normo za evropsko prvenstvo U18 (4:35,00), ki bo meseca julija potekalo na Slovaškem.
Prijetno je presenetil tudi Matija Plevnik, ki je kar dvakrat izboljšal svoj osebni rekord v teku na 60m ter se v številni konkurenci uvrstil v finale A, kjer je osvojil skupno 5.mesto.
Nove osebne rekorde so dosegli tudi Blažun Žan, Kancijan Žan, Krištofelc Lan ter Mežnarc Jernej v teku na 1500m in Tomi Štruc v teku na 60m.
Zelo pogumno pa so nastopile tudi Pfeifer Pia,Tia Breg, Lampret Julija, ki so v teku na 60m v višji starostni kategorij prepričljivo izboljšale svoje najboljše osebne dosežke.
Dobro sta nastopili tudi Kormanšek Neja in Paradiž Eva.