Nova poraza Fužinarja in Koroške Dravograda, prva točka Korotana

Nogometaši Fužinarja so že drugič v tem tednu izgubili na Ravnah. V 6.krogu 2.SNL jih je premagal Jadran iz Dekanov s 3:0. Po odlični predstavi proti Rudarju so Ravenčani doživeli tretji zaporedni poraz in padli na zadnje, šestnajsto mesto na lestvici. Imajo tri točke, kolikor tudi Krka, Tabor Sežana in Tolmin, vse te ekipe pa imajo tekmo manj od Fužinarja.

Približno 200 gledalcev je prvi gol videlo že v 6. minuti, ko je iz enajstmetrovke zadel Leon Sever. Vodstvo gostov je v 12.minuti povišal Kebba Susso in postavil končni izid prvega polčasa.

Ko je v 47. minuti Nik Fortuna še tretjič premagal domačega vratarje Tilna Marčiča, je bilo jasno, da vse tri točke odhajajo v Dekane.

Naslednji teden gostujejo Ravenčani v Slovenskih Konjicah, kjer bodo igrali z novincem v ligi Dravinjo. Konjičani so po zmagi v prvem krogu na naslednjih štirih tekmah osvojili le točko, tako da se obeta oster boj za tri točke, ki bi eno ali drugo ekipo dvignile iz dna lestvice.

V 3.SNL vzhod so danes odigrali tekme 3.kroga. Nogometaši Koroške Dravograda so na domačem igrišču izgubili z identičnim izidom kot pred tednom dni, tokrat jih je s 4:0 premagal Šampion iz Celja. Strelci za goste so bili Edonis Krasniqi v 2., Jetmir Torra v 20. in 65. ter Tomaž Šporin v drugi minuti sodnikovega podaljška.

Izkazali pa so se nogometaši Korotana, ki so se v Zavrču z istoimensko domačo ekipo razšli z 1:1 in osvojili prvo točko v tej sezoni. Domači so z zadetkom Gregorja Predikake v 16.minuti povedli, v 58.minuti pa je Nejc Plesec izenačil in postavil končni izid tekme.

Po treh krogih je Koroška Dravograd na desetem mestu s tremi točkami, Korotan je z eno osvojeno točko mesto nižje. Naslednjo soboto se bosta ekipi na Prevaljah pomerili v koroškem derbiju, obeta se zanimiva tekma, saj oboji potrebujejo zmago za napredovanje na lestvici in dvig samozavesti. Tekma na Prevaljah se bo pričela ob 16.30 uri.