Lucija Potnik peta na članskem balkanskem prvenstvu v Istanbulu

V Istanbulu je včeraj potekalo 28. prvenstvo Balkana v dvorani za člane in članice. Slovenski atleti in atletinje so bili zelo uspešni, osvojili so tri prva, eno drugo in eno tretje mesto. Najbolj so se izkazali Anej Čurin Prapotnik v teku na 60 metrov, Filip Jakob Demšar na isti razdalji z ovirami ter Nika Glojnarič prav tako v teku na 60 metrov z ovirami, ki so postali balkanski prvaki.

Rok Ferlan je bil drugi v teku na 400 metrov, Veronika Sadek pa tretja v teku na 800 metrov. Odlično je nastopila tudi članica Atletskega kluba Radlje ob Dravi Lucija Potnik, ki je z rezultatom 7,47 sekunde osvojila peto mesto v teku na 60 metrov.

Šesti so bili Maja Mihalinec Zidar v teku na 60m z istim rezultatom kot Potnikova, Vita Benedičič v skoku s palico (4,10 m) in Lovro Mesec Košir na 400 m (47,27).

Rok Markelj je bil sedmi na 1500 m (3:50,72), osmi Dino Subašić s 7,45 m v skoku v daljino, Anže Svit Požgaj deveti na 800 m (1:53,57), enajsti pa Jernej Gumilar na 60 m (6,93).