Korotan suvereno zmagal v Staršah

V 9.krogu 3.SNL vzhod sta oba koroška tretjeligaša gostovala. Korotan se je v Staršah pomeril z ekipo Maripol Starše, Fužinar pa na Hajdini z IBLO Podvinci. Tekma je bila odigrana na Hajdini zaradi razmočenega igrišča v Podvincih.

Korotan je visoko, s 3:0 premagal Maripol Starše in se na lestvici z osmega prebil na četrto mesto. Zmaga Korotana je bila lažja od pričakovanega, saj so bili domačini pred tekmo mesto pred Prevaljčani. Toda že po prvem polčasu je bilo jasno, da je Korotan boljše moštvo in da vse tri točke odhajajo na Koroško.

‘Plave’ je v vodstvo v 26.minuti povedel Nejc Plesec, ki je uspešno realiziral enajstmetrovko. Na 2:0 je v 44.minuti povišal Anže Turičnik. Razpoloženi Nejc Plesec je s svojim drugim golom v 77.minuti postavil končni rezultat tekme.

S to zmago se je Korotan približal vrhu lestvice, na katerem je še vedno Hajdina, ki pa ima sedaj le tri točke prednosti pred Korotanom. Ima pa še eno neodigrano tekmo.

Izkazala se je tudi mlada ekipa Fužinarja, ki se iz Hajdine vrača neporažena, tekma se je končala z 1:1.

Ravenčani so povedli v 37.minuti, ko je zadel Damijan Vukolić. Izenačil je Leo Čeh v 60.minuti. Do konca tekme sta mreži mirovali, točka v gosteh je za Fužinar uspeh.

Treba je povedati, da za člansko ekipo Fužinarja igrajo večinoma mladinci, člani ekipe U19, ki uspešno nastopa v 1.SMNL. Starejša sta le vratar Tilen Marčič in Klemen Ofič.

Fužinar že v torek čaka izredno pomembna tekma, saj na Ravnah v zaostali tekmi 8.kroga gostuje celjski Šampion, ki je na lestvici mesto pred Ravenčani. Z morebitno zmago bi se Fužinar odlepil od dna lestvice in se bolj približal nekaterim ekipam, ki se borijo za obstanek v ligi.

Tekma na Ravnah se bo v torek pričela ob 15.30 uri.