Fužinar v Lendavi neporažen, Ravenčani so bili blizu zmage

V 25.krogu 2.SNL so nogometaši Fužinarja v Lendavi remizirali z Nafto, rezultat je bil 1:1. Tako so nadaljevali s tradicijo neporaženosti v Lendavi. Očitno ta teren zelo odgovarja tudi trenerju Fužinarja in bivšemu igralcu Nafte Mihaelu Bukovcu, pod njegovim vodstvom beleži Fužinar proti Nafti v glavnem pozitivne rezultate. Danes so prvi povedli domači, v 35.minuti je zadel Oliver Dynnes. V 56.minuti pa je izenačil Prekmurec v vrstah Fužinarja, Chris Cener. Glede na prikazano na igrišču je bil trem točkam bliže Fužinar. Z 29.točkami je Fužinar ostal na enajstem mestu, razlika za ekipami pred njim pa ni velika. Za šestouvrščeno Nafto zaostajajo Ravenčani le za štiri točke, tako da bi se z dobro serijo v zadnjih petih krogih lahko prebili precej višje na lestvici.

Izjava trenerja Mihaela Bukovca po tekmi:

“Težka tekma na zelo razmočenem igrišču. Vseeno moram pohvaliti domačine, ki so vrhunsko pripravili igrišče, tako da se je dalo igrati. Škoda za prvi polčas, nismo bili pravi. Prepoceni smo prejeli gol iz prekinitve, kljub opozorilom na analizi, fantje tega niso upoštevali. Iz edine resne situacije smo dobili gol. Ob polčasu smo napravili tri menjave, z vstopom dveh mladincev smo prevzeli pobudo na igrišču in nenehno vršili pritisk na vrata Nafte. Hitro smo bili nagrajeni, ko je Chris Cener zadel z desne strani z levo nogo zadel nasprotni vratarjev zgornji kot, snel je ‘pajčevino’ z gola domačih. Mi smo še naprej vršili pritisk, lepo odigravali, prebijali po boku. Na žalost danes naš napadalec Barnabas Nemeth ni bil najbolj razpoložen za igro oziroma bil je dobro pokrit. Kljub temu je imel lepo priložnost, vendar je slabo zaključil in zapravil stoodstotno priložnost. Po prekinitvi je imel priložnost tudi Irmančnik, vendar je njegov strel vratar Nafte uspel odbiti v prečko. Bilo je še nekaj strelov z razdalje, situacij v kazenskem prostoru, vendar nam je sreča tokrat obrnila hrbet. Sodnik bi morda lahko dosodil enajstmetrovko za nas po štartu nad Posinkovićem. Če bi nam kdo pred tekmo ponudil točko, bi jo z veseljem sprejeli. Vendar smo glede na prikazano razočarani, ker smo bili v drugem polčasu res superiorni. Vse čestike igralcem, predvsem mladim, na žalost se nam tokrat ni izšlo, da bi prinesli tri točke na Ravne.”