Benjamin Šeško zadel tudi v Celovcu

V prvem krogu avstrijske prve nogometne lige zgornjega play offa za prvaka sta se v Celovcu pomerila celovška Austria in Red Bull Salzburg. Gostje so bili boljši in so gladko zmagali s 3:0. Med strelce se je vpisal tudi slovenski reprezentant Benjamin Šeško, ki je zadel iz enajstmetrovke v 64. minuti. Ostala gola sta prispevala Gloukh v 16. in Adamu v 70. minuti.

Tekmo so si ogledali tudi mladi nogometaši NK Peca iz Črne v spremstvu staršev in trenerjev. Seveda so si tekmo ogledali predvsem zaradi Benjamina Šeška, ki po zadnjem sodnikovem žvižgu navijačem podelil nekaj ‘selfijev’, na žalost pa ga kasneje niso dočakali.

Kljub temu pa je bila za mlade črnjanske nogometaše to lepa izkušnja, saj na prvenstveni tekmi v Celovcu Benjamina Šeška ne bo več mogoče videti. Poleti se namreč seli v Red Bull Salzburg v prvo nemško Bundesligo, kjer bo nadaljeval svojo zelo uspešno kariero. Šeško je sicer tudi danes odlično odigral, pokazal vso svojo kvaliteto.