V Zagrebu odlični nastopi Fužinarjevih plavalk

Za vikend je v Zagrebu potekal močni mednarodni miting Dubrava Zagreb Open. Na mitingu je nastopila deseterica Fužinarjevih plavalk in plavalcev. Ponovno je izstopala Janja Šegel, ki je osvojila 4 zlate absolutne medalje (100m hrbtno, 200m hrbtno, 100m prosto in 200m prosto) in bila enkrat srebrna v šprinterski disciplini 50m prosto. V šprinterski disciplini 50m hrbtno je zmagala tudi Nija Gerdej. Absolutno zmago je osvojila še Zara Podržavnik na 800m prosto in bila še enkrat druga na 200m hrbtno ter enkrat tretja na 400m prosto. Na 200m delfin je srebro osvojila Hana Sekuti.

Poleg osvajanja medalj so dekleta Hana Sekuti, Nija Gerdej in Zara Podržavnik odplavala norme za različna tekmovanja. Hana in Nija za evropsko mladinsko prvenstvo ter Zara za olimpijski festival evropske mladine.

Poleg navedenih deklet so na stopničkah v svojih kategorijah stale še Lana Kokot in Ula Košeljnik, obe sta osvojili 3. mesto na 800m prosto.