Ribnica na Pohorju priljubljena za turiste

Največji turistični obisk med koroškimi občinami so v prvih petih mesecih letošnjega leta beležili v Ribnici na Pohorju, januarja in februarja so turisti ustvarili preko 14 tisoč nočitev.

»V turističnih nastanitvenih obratih v Sloveniji je bilo v maju 2019 zabeleženih kar 499.942 prihodov turistov in več kot 1,1 milijona turističnih prenočitev. Prihodov domačih turistov je bilo približno 118.000 (kar je 11 % več kot v maju 2018), njihovih prenočitev pa približno 306.000 (kar je 4 % več kot v maju 2018). Prihodov tujih turistov je bilo približno 382.000 (kar je sicer 3 % manj kot v maju 2018), njihovih prenočitev pa približno 834.000 (kar je 7 % manj kot v maju 2018). Več kot 73 % vseh turističnih prenočitev so spet ustvarili tuji turisti,« sporoča Statistični urad RS.

Z vidika vrst turističnih občin je bilo v maju 2019 ustvarjenih največ prenočitev turistov v gorskih občinah, in sicer 24 odstotkov, v zdraviliških občinah 22 odstotkov, v obmorskih občinah 19 odstotkov in v Ljubljani 18 odstotkov.

Deset koroških občin – za Muto in Podvelko SURS ne razpolaga s podatki –, pa je sicer k prihodu pol milijona turistov in več kot milijon turističnih prenočitev prispevalo bolj malo. Po podatkih statističnega urada Koroška v toplih mesecih ostaja precej turistično nezanimiva, v maju so zabeležili 2860 prihodov turistov in 6411 prenočitev turistov. Največ turistov je privabila občina Slovenj Gradec, v maju so turisti v največji koroški občini ustvarili 1637 nočitev.

Med koroškimi občinami je turistom najbolj priljubljena Ribnica na Pohorju, zlasti v zimskih mesecih. Januarja so zabeležili 1968 prihodov turistov in 8474 nočitev, februarja pa je število turistov znašalo 1720, ustvarili pa so 6350 nočitev. V petih mesecih letošnjega leta pa so zabeležili skupno 17122 nočitev.

 Prihodi turistov, maj 2019Prenočitve turistov, maj 2019Prenočitve turistov, leto 2019
Črna na Koroškem156238413
Dravograd68812176394
Mežica3139954607
Prevalje3017161616
Radlje ob Dravi1592911386
Ravne na Koroškem3336985170
Ribnica na Pohorju18734217112
Slovenj Gradec50816378323
Vuzenica3742171